Neler Yapabilirsin?

Sadece iş, staj ve etkinliklerle değil… Kariyerinle ilgili her adımda yanındayız.
Kendini geliştirmek için ihtiyaç duyacağın eğlenceli dersler, proje yarışmaları ve canlı yayınlara buradan ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

YTNK.TV kullanımı hakkında sıkça gelen soruları derledik. Merak ettiğin tüm soruların cevapları için Sıkça Sorulan Sorular’a ve cevaplarına buradan ulaşabilirsin.

1. Yetenek Kapısı üyeliğimle sisteme nasıl giriş yapabilirim?

Ana sayfada sağ üst bölümde yer alan “Üye Girişi” butonundan “Yetenek Kapısı Üyeliği ile Giriş” butonunu işaretledikten sonra Yetenek Kapısı kullanıcı adın ve şifrenle giriş yapabilirsin.

2. Kayıt olmama rağmen kullanıcı adım ve şifrem ile giriş yapamıyorum, ne yapmam gerekiyor?

Öncelikle doğru bir şekilde giriş yaptığından emin olmalısın. Eğer Yetenek Kapısı üyeliği ile giriş yapıyorsan “Yetenek Kapısı Üyeliği ile Giriş” , YTNK.TV üyeliği ile giriş yapıyorsan “YTNK.TV Üyeliği ile Giriş” butonunu tıklaman gerekmektedir.

Şifreni unuttuysan Yetenek Kapısı üyeliği ile giriş yapmak için Yetenek Kapısı hesabından; YTNK.TV üyeliği ile giriş yapıyorsan “Şifrenizi mi unuttunuz?” seçeneğinden şifreni güncelleyebilirsin.

Şifrende özel karakter olmadığından emin olmalısın. Eğer şifrende özel karakter mevcutsa giriş yapabilmen adına gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi için iletişim@ytnk.tv adresine hesap bilgilerini içeren “Şifremde Özel Karakter Var” konulu bir e-posta göndermeni rica ederiz.

3. Kariyer Planlama Dersi videolarına nereden ulaşabilirim?

Üye girişi yaptıktan sonra Kariyer Planlama Dersi “Ders Videoları” seçeneğine tıklayarak videolara ulaşabilirsin.

4. Kariyer Planlama Dersi’nde yer alan Etkinlikler bölümü hangi amaçla kullanılmaktadır?

Üniversitelerinde Kariyer Planlama Dersi alan öğrencilerin, ders sırasında kendilerine verilen etkinlik/ödev/görevleri yükleyebildikleri ve ders sorumlularının bu etkinlik/ödev/görevleri görebildiği bölümdür.

5. Giriş yaptıktan sonra “Bilgilerim” kısmındaki bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Bilgilerim” kısmındaki “Düzenle” butonunu tıkladıktan sonra istenilen bilgilerin tamamını eksiksiz bir şekilde doldurup “Kaydet” butonunu tıkladığında bilgilerin güncellenecektir.

Bilgilerini güncellerken sadece üniversite veya bölümünü değiştirmen yeterli olmayacaktır; bilgilerinin tamamını doldurup kaydetmelisin. Eğer girdiğin bilgiler kaydolmuyorsa tarayıcı geçmişini temizlemeni ve modemini kapatıp açtıktan sonra tekrar bu işlemi yapmanı öneririz.

6. Bilgilerim akademisyen panelinde görünmüyor, bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Bilgilerim” kısmındaki tüm bilgilerini eksiksiz olarak doldurman ve bunu yaparken akademisyen bilgilerinin dolu ve doğru olduğundan emin olman gerekmektedir.

7. İzlediğim videolar profilimde “İzlenen Videolar” kısmında görünmüyor, ne yapmam gerekiyor?

Videoların “İzlenen Videolar” kısmında görünmesi için videoları süresince izlemen gerekmektedir. İleri sardığında veya atlama yaptığında video “İzlenen Videolar” listesine girmeyecektir.